Elektro Gitara Yeni Başlayanlar

Elektro Gitara Başlayanlar İçin Öneriler

elektroGünümüzde gençler belki biraz da, özenmeleri nedeniyle elektro gitara ilgi duyuyorlar. Eğer gitara yeni başlıyorsanız ve tercihiniz elektro gitardan yanaysa, biraz elektro gitar ve elektro gitar kursu hakkında size bilgi verelim.

Öncelikle işe elektro gitar almakla başlayalım. Çevrenizde elektro gitar almanıza yardım edecek birisi yoksa, cebinizde 300-400 TL ile bir müzik markete girdiğinizde, size bütçenize uygun 6-7 model tavsiye edeceklerdir. Denemeden almayı sakın düşünmeyin ve hepsini teker teker deneyin. En rahat olanın ve sevdiğinizi seçin fakat hemen almayın. Önce markasını, modelini, fiyatını öğrenin, başka yerlerde iyice araştırıp daha uygun fiyatlısını bulursanız ona göre hareket edersiniz.

CORT markası elektro gitara yeni başlayanlar için oldukça uygundur. Başlangıç için, fiyatı ve performansıyla sizi tatmin edecektir.

Amfi olarak ise, yeni başlayanlar laney ya da ibanez markalarından birini tercih edebilirler. Daha iyi amfiler de vardır fakat başlangıç için bunlarda kaliteli amfilerdir. Amfi alırken özellikle dikkat etmeniz gerekenlerse, amfinin efekti ve tonlarıdır. Örneğin alacağınız amfi OverDrive, Distortion gibi özellikler taşıyor mu ya da clean tonları ne derece net? dip online casino gürültüsü var mıdır? kac watt? gibi. 10 ayda 15 watt lık bir amfi yeni başlayanlar için son derecede yeterlidir.

Pedal konusuna gelince, hangi tarz müzik yapmayı düşünüyorsanız, o tarza uygun pedal almanız gerekmektedir. Örnek olarak Death metal pedal, heavy metal pedal, wah pedal, xsf giga distortion pedali gibi tarzalra göre degişen pedallar vardır.

Tonlara gelince,

CLean= Temiz ses demektir ve efekt taşımayan akustik gitar sesine yakın sestir.

Distortion= Distortion bir elektronik olaydır. Sesin bozulması ya da cızırdaması anlamına gelir. Bu bozma olayına çözüm olaraksa, Distortion Pedalı adında bir alet geliştirilmiştir.

Over drive= Distortiona yakın bir tondur ama distortion değildir. Yeni başlayanlar over drive ile distortionu karıştırabilirler. Over drivede Gain Sondayken distortiona yaklaşılır…

Gitar Kursu İzmir