Gitar Çalarak Gelir Elde Etmenin Yolları

Pek çoğumuz gitar çalmayı öğrenmeye başlamak için daha bireysel sebepler buluruz. İyi bir müzikal yeteneğe sahip olmak, sosyal çevremizde bir statü sahibi olmak ya da sevdiğimiz müziklere gitar ile eşlik etmek gibi. Ancak gitar çalmayı öğrendikten bir süre sonra çoğumuzun aklına gitar çalarak gelir elde etmenin yolları olup olmadığı gelir. 

Eğer siz de bu soruyu kendinize soruyorsanız, ya da henüz gitar çalmaya bile başlamamış ancak başlarsam bu işi maddi bir gelir haline döndürebilir miyim diye düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre… 

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın..

Gitar Çalarak Gelir Elde Etmenin Yolları

Yerel Etkinliklerde Gitar Çalmak

Gitar çalmaya başladığınız zaman özgüveniniz belki topluluk karşısında çalmak için yeterli olmayacaktır. Ancak yakın çevreniz ve sosyal ağınız sizi bu konuda olumladıktan sonra artık gitar çalarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. 

Bunun en kolay yollarından biri de yerel etkinliklerde gitar çalmaktır. Düğünler, toplantılar ya da sokak eğlencelerinde gitar çalmak, hem size maddi bir kazanç sağlar hem de zaten eğlenmek için oraya toplanan kalabalık çaldığınız şarkıların müzikalitesinden bağımsız olarak size eşlik eder. 

Yani bu hem motivasyonunuz için hem de gelir elde etmek için harika bir yoldur. 

Sosyal Ağlar Üzerinden Gelir Elde Etmek

Günümüz dünyası gün geçtikçe daha da dijitalleşiyor. Bu nedenle gitar çalarak para kazanmanın belki de en yaygın yollarından biri de YouTube gibi sosyal ağlar üzerinden performansınızı sergilemektir. 

Bu noktada para kazanmak için yüklediğiniz performans videolarına reklam alabilir, bazı firmaların reklamlarını yapabilir ya da YouTube’un kendi reklamlarını videolarınızın başına ve sonuna eklemesine izin verebilirsiniz. Tabi ki bu konuda para kazanmak için iyi bir dijital çevre edinmeniz gerçeğini de unutmamanız gerekir. 

Toplu Ulaşım Araçlarında Gitar Çalabilirsiniz

Gitar çalarak maddi gelir elde etmenin belki de en kolay yollarından biri de metro, vapur, feribot gibi toplu ulaşım araçlarında müzik yapmaktır. Elinizde bir gitar kılıfı ve gitarınız olduktan sonra uygun bir yere oturup müziğinizi icra etmek ve insanların beğenisini beklemek dışında yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. 

Ancak burada önemli olan nokta, gitar çaldığınız noktanın yasal olarak size sıkıntı çıkarmamasıdır. Eğer bir toplu ulaşım aracında müzik yapmak istiyorsanız gerekli izinleri almadan yola çıkmamanız gerekir.