Gitar Çalmanızı Kolaylaştıracak 4 Gitar Aksesuarı

İlk gitarınızı seçmek heyecan verici bir deneyimdir. Ama hayatınızı kolaylaştırmak ve çalma deneyiminizi daha tatmin edici hale getirmek için kullanabileceğiniz birçok gitar aksesuarı olduğunu biliyor muydunuz?

Aksesuarlarınızı yükseltmek sadece gitar performansınızı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda size daha rahat ve başarılı bir oyun deneyimi sunar. Buna artı olarak biraz stil ekleyerek daha eğlenceli hale getirir! 

Bu nedenle biz de bugünkü yazımızda sizlere gitar çalmanızı kolaylaştıracak ve olmazsa olmaz 4 gitar aksesuarından bahsedeceğiz. Tabi ki bu aksesuarlar gitar çalmanız için zorunlu olan teller ve benzeri aksesuarların dışında kalan ancak en az onlar kadar önemli olanlar olacak. 

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Tel Sarıcı  

Belki de her gitarist için en korkunç ama gerekli görev dizelerinizi değiştirmektir. Ve bu korkunç görev için gerçekten yardımcı olan bir aksesuar bir tel sarıcıdır.

Bir tel sarıcının ana işlevi, ayar mandalını daha hızlı çevirmenize yardımcı olmak ve dizeleri hızlı bir şekilde değiştirmenize izin vermektir. Bazıları ayrıca hayatı daha da kolaylaştırmak için tel çektirme eklerine ve tel makaslarına sahiptir. 

Ve eğer dizelerinizi sık sık değiştirirseniz, bu ayar kafalarını yıldırım hızıyla hareket ettirecek güçlü bir tel sarıcıya yatırım yapmak isteyeceksiniz.

Kapo

Birçoğumuz makul fiyatlı bir capoya zaten sahip olabiliriz. Bu capolar genellikle çok sağlam ve performans olarak sizi tam anlamıyla tatmin edecek yapıda değildir. 

Ancak, daha sağlam yapı ve sıkıştırma mekanizmaları ile, klavye boyunca eşit basınç elde edebileceğiniz, vızıltıyı ortadan kaldıracak bir capo size daha iyi hizmet edecektir.

Bazı capolar ayrıca son teknoloji hafif malzemelerden yapılmıştır, böylece gitar boynunuza ağırlık veya hacim eklemezler. Bazı capoların belirli boyun şekilleri ve gitar türleri için yapıldığını göreceksiniz, bu yüzden satın almadan önce caponun gitarınızla uyumlu olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Gitar Standı  

Kesinlikle çok makul bir fiyatlarla gitar için güzel bir temel stand alabilirsiniz. Ama kısa süre sonra, ya da daha iyi bir gitar aldığınızda daha sağlam ve istikrarlı oldukları için daha kaliteli bir stand almak isteyeceksiniz.

Ayrıca gerçekten güzel olan ve gitarınıza güzel bir görünüm katan birkaç tane bulabilirsiniz. Ayrıca, birden fazla gitarı dışarıda tutmayı seviyorsanız, onları kolayca sabitleyebileceğiniz, birden fazla gitar tutan bir stand satın alabilirsiniz. Bazı Standlar da katlanır, böylece sizinle birlikte istediğiniz her yere gelebilirler. 

Gitar Kayışları

Belki de en çok seçeneğe sahip aksesuar gitar kayışıdır. Kendinizi ifade etmek, rahatlık veya fayda sağlamak için bir kayışa geçseniz de, harika görünen bir gitar kayışına ihtiyacınız olacak. Muhteşem yumuşak birinci sınıf deriden, çivili süslemelere, dokuma jakarlara kadar, kayışlar form ve işlevi birleştiren bir ifade biçimidir.

Bazıları, kayışınızı güvende tutmaya yardımcı olan kilitleme mekanizmaları gibi özel özelliklere sahiptir ve daha geniş veya yastıklı kayışlar daha ağır bir gitarı daha rahat ve istikrarlı hale getirebilir.