Gitarda 3 Akorla Çalabileceğiniz Kolay Şarkılar

Gitar çalmayı öğrenmek için ilk adımı attığınız andan itibaren aklınızın bir kenarında hep şarkı çalmak hatta mümkünse çaldığınız şarkıya eşlik ederek söylemek yatar. Çünkü her enstrümanda olduğu gibi gitarda da aslolan müzik üretmek, dinlenmek ve şarkıları hayata geçirmektir. 

Ancak gitar çalmayı öğrenmeye başladığınızda adım adım ilerlerken, bir şarkıya geçmek için bir miktar süreye ihtiyacınız olduğunu fark edersiniz. Fakat motivasyonunuzu kaybetmeyin! Çünkü öğrendiğiniz 3 kolay akor ile gitarda harikalar da yaratabilirsiniz. Gitarda 3 akorla çalabileceğiniz kolay şarkıları bilmek bu konuda size yardımcı olacaktır. 

Bu nedenle bugünkü yazımızda sizler için gitarda 3 akorla çalabileceğiniz kolay şarkıları sıraladık. 

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın..

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Israel Vibration – Cool and Calm    

Jamaikalı üçlü Israel Vibration, 1970’lerin kökleri döneminden kalma reggae’nin en büyük vokal gruplarından biridir. “Cool and Calm” ilk olarak 1988’de çıkan LP Strength Of My Life’da yer aldı. Öğrenilecek iki akorla, parçanın soğutulmuş havası, 80’lerin sonlarındaki metal ve punk’tan ferahlatıcı bir değişiklikti.

ZZ Top – Tush 

ZZ Top, John Lee Hooker’ın ritim yaklaşımını benimseyerek ve modern hard rock picking ve leading çalışmaları ekleyerek Texas Boogie’yi haritaya koydu. “Tush” en büyük hitlerinden biriydi ve bu klasiğin sadece G, C ve D akorlarıyla basitleştirilmiş bir versiyonu gitarda kolaylıkla çalabileceğiniz seviyede bir şarkıdır. 

Willie Dixon – I Can’t Quit You Baby

Willie Dixon, blues standartı ile yazdığı “I Can’t Quit You Baby” ilk olarak 1956’da Chicago sanatçısı Otis Rush tarafından kaydedildi. O zamandan beri, Led Zeppelin ve diğer pek çok ünlü isim tarafından coverları yapıldı.

Dixon, bu parçada geleneksel blues şarkı yapısına ve akor seçimlerine kendi lezzetini kattı. Temel 12 bar formun bir şarkıyı Blues’a nasıl dönüştürdüğünün harika bir örneği ve üç akorla (G, C ve D) başlamak için iyi bir örnek olmalı.